Posadź drzewo 🌳 z Amso i zyskaj 12 miesięcy gwarancji za darmo! Sprawdź szczegóły
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Smartfony - przekątna ekranu

( ilość produktów: 394 )SMARTFONY - PRZEKĄTNA EKRANU

Wielkość ekranu, a więc jego przekątna, ma duży wpływ na wygodę korzystania z telefonu. Poza względami odpowiedniej widoczności obrazu na wyświetlaczu i wygody korzystania z jego funkcji dotykowej, rozmiar ekranu jest bezpośrednio związany z gabarytami samego smartfonu. Niewielkie urządzenie z ekranem np. 4" doskonale mieści się w kieszeni, natomiast smartfon z wyświetlaczem 5,5" jest mniej poręczny, ale oferuje większy komfort oglądania obrazów, czytania tekstów i manualnej obsługi. W sklepie AMSO oferujemy poleasingowe smartfony najbardziej znanych marek (Apple, Bcom, Google, Honor, Huawei, LG, Microsoft, Motorola, Nokia i Oneplus) o przekątnych ekranu w zakresie 2,4 - 6,67".

PROPORCJE EKRANU

Aby duże ekrany w telefonach nie wpływały na wygodę użytkowania smartfona, producenci zaczęli odchodzić od klasycznych proporcji 16:9. Zamiast nich stosują wydłużony układ 18:9, lub nawet 18,5:9 czy 19,5:9. Efektem takiego rozwiązania jest większy obszar roboczy przy niezmienionej szerokości samego smartfona, ponieważ zwiększa się jedynie jego wysokość, dzięki czemu można go wygodnie trzymać w dłoni.

SMARTFONY BEZRAMKOWE Z NOTCH

W celu umożliwienia zwiększenia rozmiaru ekranu przy zachowaniu dotychczasowej szerokości smartfona, co decyduje o naszym komforcie, producenci coraz częściej projektują modele bezramkowe, w których ekran zajmuje niemal cały front urządzenia. Głośnik i przednia kamera znajdują się wówczas na wycięciu w górnej części wyświetlacza, zwanym notch.

ZALETY I WADY DUŻYCH ORAZ MAŁYCH EKRANÓW

Smartfony z ekranem poniżej 5"

Zalety:

 • wygodna obsługa jedną ręką,
 • bez problemu mieści się w kieszeni spodni czy w małej torebce,
 • mniejszy wyświetlacz zużywa mniej energii.

Wady:

 • niższy komfort oglądania filmów i zdjęć,
 • mniej wygodna obsługa niektórych aplikacji i gier mobilnych.

Smartfony z ekranem powyżej 6"

Zalety:

 • idealny do rozrywki i grania,
 • wysoki komfort korzystania z platform streamingowych,
 • wygodne czytanie e-booków i dokumentów,
 • komfortowa obsługa aplikacji i gier mobilnych.

Wady:

 • utrudniona obsługa jedną ręką,
 • zajmuje dużo miejsca w kieszeni lub torebce,
 • większy wyświetlacz zużywa więcej energii.

POLEASINGOWE SMARTFONY O RÓŻNYCH ROZMIARACH EKRANÓW Z AMSO

Oferowane przez nas poleasingowe smartfony to urządzenia charakteryzujące się wysoką niezawodnością i wydajnością. Pochodzą z dużych przedsiębiorstw i korporacji, w których cyklicznie następuje wymiana sprzętu na nowocześniejszy. Dzięki temu oferowane przez nas smartfony o dużych i małych ekranach nie są wyeksploatowane i mogą być użytkowane jeszcze przez długi czas. W AMSO poddawane są dodatkowo serii testów i selekcji, co daje pewność, że otrzymujesz od nas dobre produkty, doskonale sprawdzające się w codziennym użytkowaniu. Poleasingowe smartfony z AMSO to wysokiej klasy sprzęt w najniższej cenie, na który udzielamy gwarancji do 12 miesięcy.

pixel