Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Laptopy z procesorem Intel Core i5 | AMSO

( ilość produktów: 3144 )

Kiwi

KLASYFIKACJA LAPTOPÓW POLEASINGOWYCH

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wprowadziliśmy rygorystyczny system klasyfikacji sprzętu poleasingowego, przez co kupując u nas mają Państwo pewność, że produkt, który Państwo otrzymają będzie w stanie adekwatnym do danej klasy jakości.

A
  • Sprzęt w 100% sprawny technicznie. Widoczne jedynie normalne ślady użytkowania w postaci drobnych rysek. Możliwe bardzo drobne, praktycznie niezauważalne wady na matrycy w postaci rysek czy plamek.

więcej >

A-
  • Sprzęt w 100% sprawny technicznie. Widoczne ślady użytkowania w postaci przetarć czy rys na obudowie. Możliwe plamki i ryski na matrycy, nie wpływające na komfort pracy. Wady nie naruszają technicznej części urządzenia przez co jest ono gotowe do pracy od razu po wyjęciu z pudełka.

więcej >

B
  • Sprzęt w 100% sprawny technicznie. Widoczne ślady użytkowania w postaci przetarć czy rys na obudowie. Możliwe plamki i ryski na matrycy. Widoczne pęknięcia na obudowie. Wady nie naruszają technicznej części urządzenia przez co jest ono gotowe do pracy od razu po wyjęciu z pudełka. Idealne rozwiązanie dla osób, dla których ważniejsza jest wydajność i niższa cena niż aspekt wizualny urządzenia.

więcej >

Intel Core i5 - Doskonała wydajność w świetnej cenie

Procesory Intel Core serii i5 od lat cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników komputerów osobistych. Są one doskonałym wyborem dla osób, które potrzebują sprawnego i wydajnego komputera do codziennych zastosowań, takich jak przeglądanie internetu, edycja dokumentów, korzystanie z multimediów czy też mniej wymagających gier. Co ciekawe, wywodzą się one od procesorów i7, a nie odwrotnie, będąc ich nieco słabszymi wersjami. Przyjrzyjmy się bliżej cechom i zaletom procesorów Intel Core serii i5, oraz dowiedzmy się, dlaczego są one tak cenione na rynku.

Architektura i specyfikacja

Procesory Intel Core i5 opierają się na zaawansowanej architekturze Intel x86-64, która umożliwia im osiągnięcie wysokiej wydajności przy zachowaniu niskiego poboru energii. Posiadają one wiele zaawansowanych funkcji, takich jak technologia wielowątkowości, która pozwala na równoczesne przetwarzanie wielu zadań, co zwiększa ogólną wydajność systemu. Wiele modeli procesorów serii i5 występuje w wersjach z 4 lub 6 rdzeniami, co daje możliwość wyboru odpowiedniego modelu zgodnie z potrzebami użytkownika. Oczywiście liczba rdzeni i wątków jest zależna od generacji procesora serii i5. Ta seria posiada już zintegrowany kontroler pamięci RAM. Wyższe generacje mogą współpracować z szybką pamięcią RAM DDR5, natomiast wszystkie generacje z pamięcią w standardzie DDR4.

Wydajność i szybkość

Jedną z głównych zalet procesorów Intel Core i5 jest ich doskonała wydajność. Dzięki wielordzeniowej architekturze oraz technologii Hyper-Threading, procesory te potrafią radzić sobie z wieloma zadaniami jednocześnie, co przekłada się na płynne działanie systemu nawet w przypadku bardziej wymagających aplikacji. Technologia Hyper-Threading sprawia, że każdy fizyczny rdzeń procesora, może obsługiwać więcej niż 1 wątek. Pozwala to na zwiększenie wydajności podzespołu nawet o 25%. Dodatkowo, procesory i5 są znacznie szybsze od starszych modeli, co zwiększa komfort pracy i pozwala na szybsze uruchamianie programów.

Grafika i multimedia

Wiele modeli procesorów Intel Core i5 wyposażonych jest w zaawansowane układy graficzne, co pozwala na płynne odtwarzanie wideo w rozdzielczości HD oraz gry o nieco niższych wymaganiach graficznych. Oczywiście wybór wyższych generacji i5 daje możliwość grania w bardziej zaawansowane i wymagające tytuły. Umożliwi to także dodanie do zestawu karty graficznej. Jednak dla przeciętnego użytkownika, który korzysta głównie z multimediów, aspekt układu graficznego w procesorze może być szczególnie atrakcyjny, gdyż nie wymaga on dodatkowego zakupu dedykowanej karty graficznej. Procesory serii i5 dobrze spiszą się także podczas korzystania z programów do projektowania graficznego, o ile będziemy projektować grafikę 2D.

Niskie zużycie energii

Inną zaletą procesorów Intel Core i5 jest ich niskie zużycie energii. Dzięki temu komputery wyposażone w te procesory są bardziej energooszczędne, co przekłada się na niższe rachunki za prąd oraz mniejszy wpływ na środowisko naturalne. To ważny aspekt, zwłaszcza dla osób poszukujących ekologicznych rozwiązań.

Cena i dostępność

Względnie dobra dostępność i konkurencyjna cena to kolejne atuty procesorów Intel Core i5. Są one często dostępne w wielu sklepach komputerowych i oferują korzystny stosunek ceny do jakości. Wielu użytkowników ceni sobie możliwość zakupu komputera wyposażonego w procesor i5 bez konieczności inwestowania w droższe modele z serii i7 czy i9. Szeroka rozpiętość generacji (12 generacji) sprawia, że możemy wybierać w wielu modelach, różniących się wydajnością i ceną. Dzięki temu dopasujemy procesor idealnie do swoich wymagań.

Podsumowanie

Procesory Intel Core serii i5 są doskonałym wyborem dla nieco bardziej zaawansowanego użytkownika, dla którego procesory serii i3 są niewystarczające. Nasze doświadczenie pokazuje, że jeśli nie posiadasz dokładnie sprecyzowanego procesora do swojego komputera lub laptopa i szukasz odpowiedniego, seria i5 będzie najlepszym wyborem. Te procesory oferują doskonałą wydajność, szybkość oraz niskie zużycie energii, co przekłada się na płynne działanie systemu i satysfakcję z użytkowania. Ich zaawansowana architektura, wsparcie dla technologii wielowątkowości oraz załączona grafika sprawiają, że są one atrakcyjnym rozwiązaniem dla wielu osób. Ponadto, korzystna cena i popularność sprawiają, że są one łatwo dostępne na rynku. Dlatego też procesory Intel Pentium i5 zasłużenie zdobyły uznanie i zaufanie użytkowników na całym świecie.

pixel